Alexis Bledel

31. prosince 2006 v 12:15 | Lili |  Alexis Bledel
Celé jméno: Kimberly Alexis Bledel
Datum narození: 16. září 1981
Místo narození: Houston, USA
Alexis je americká herečka a modelka. Její matka Nanette pochází z Mexika a otec Martin z Argentiny. Alexiným mateřským jazykem je španělština, anglicky se naučila až ve škole.
ag_bb_cst_bledel_02.jpeg
Když jí bylo 8 let, rodiče jí přihlásili do místního divadla, aby se zbavila plachosti. Účinkovala v inscenacích Čaroděj ze země Oz, Naše město a Aladin. Později šla na Lutheránskou střední školu Svatého Marka.
005.jpeg
Jako 16 ti letá dostala přihlášku na konkurz do modelingové agentury pořádající místní promenádní show.Všimli si jí větší společnosti a tím odstartovala její skutečná kariéra. Díky modelingu se podívala po celém světě - do Tokia, Milána, New Yorku a Los Angeles. Po maturitě na střední škole se zapsala na New Yorskou univerzitu (vystudovala filmovou vědu), kterou první rok dokončila jako herečka. Přes svoji agenturu se seznámila se svým současným manažerem, který ji začal posílat na přehlídky po celé Americe, kde pracovala a uplatňovala svůj talent. Založila i vlastní modelingovou agenturu.
Alexiina velká pauza v kariéře modelky přišla, když se v N.Y. přihlásila do konkurzu na TV seriál Gilmorova děvčata. Režisér ji ihned vysla do L.A., kde o ní s úsměvem na tváři říkají: ,,Všichni jsme se do ní zamilovali, je úžasná." Nikdy v žádném seriálu nehrála, a tak pro ni role v seriálu byla současně experimentem, kterým chtěla mládeži ukázat život teenagera bez alkoholu a drog. Pilotní film k seriálu byl natočen v Torontu aprvní epizodu obyvatelé Ameriky mohli shlédnout už 5. října roku 2000.
alexisew02.jpeg
Když zrovna Alexis nepracuje, ráda čte, fotografuje, poslouchá muziku, chodí do kina a tráví čas s rodinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama